My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7 הכנת תוכנית עסקית
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123

הצגת הודעה בפורום סטארט אפ ויזמות
RSS    חפש הודעות
תיאור הפורום   |   הודעת המנהל/ת   |   חוקי הפורום   |   בהנהלת: eyalcochva

הכנת תוכנית עסקית   

מאת:  eyalcochva    Feb 20, 2017  ||  13:13

הי דודו
אני מכיר היטב את הגישה הזו שאומרת שמשקיעים לא מתעניינים בתוכנית עסקית...המילה תוכנית עסקית היא שם קוד לתהליכים עסקיים ופיננסיים. אין משקיע אחד בעולם שישקיע ולו שקל אחד במיזם שלא יודע מה הוא הולך לעשות, כיצד הוא הולך לעשות זאת וכמה כסף יהיה צריך לגייס לצורך העשייה הזו. אכן המשקיע אינו מחפש חוברת מהודרת וכרוכה כתוכנית עסקית אבל הוא מחפש מיזם ויזמים שיודעים בדיוק מה הם הולכים לעשות, מדוע, כיצד הם הולכים לעשות זאת וכמה כסף יהיה צריך לצורך זה. המשקיע לא יקבל מישהו שיאמר לו ...נראה לי שצריך 500,000 $ כי כך נראה לי אלא הוא ירצה לראות תחשיב מדוקדק שמבהיר באופן חד וברור כיצד הגעת למספר הזה ואחר כך גם יתנהלו דיונים האם לא הגזמת לטוב או לרע במספר העובדים, בשכר שלהם וכו...
נחמד מאוד אבל לא מקצועי לומר אל תכין תוכנית עסקית, האם היית מעז להקים עסק אחר (חנות למשל או כל עסק אחר שאינו סטארט אפ) בלי לתכנן אותו עד למילימטר האחרון ? ברור שלא...בפועל בתור אחד שגם מלווה מיזמים, שותף באחרים ומקיים בדיקת נאותות עבור משקיעים שונים אני מציע לך להתכונן היטב ולהצטייד בתוכנית עסקית חכמה, מנומקת ומתאימה לשלב שבו אתה נמצא ולהכיר אותה לפני ולפנים כיוון שתהיה לך התמודדות די מעמיקה על התוכנית הזו עם לא מעט אנשים. ועד שמישהו ישקיע באמת (לא בדיבורים) כסף במיזם שלך תבין מעצמך שללא תוכנית עסקית טובה סיכוייך לגייס את הכסף כמעט אפסיים.
בהצלחה
אייל כוכבא

הוסף תגובה
  מסר לכותב/ת   קישור להודעה   הדפסה   שלח לחבר/ה
• 
הכנת תוכנית עסקית   דודו שרוני
  Jan 21, 2017 | 21:04
• 
הכנת תוכנית עסקית   דוקו
  Jan 22, 2017 | 22:19
• 
אתה טועה ומטעה   eyalcochva