My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון-תוכנית עסקית לדוגמא
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> Prepare your presentation
איך להכין פגישה עם משקיע
 
לכל פגישה עם משקיע עליכם להתכונן כיאות כמאמר הפתגם, "מי שטורח בערב שבת אוכל בשבת". אל תצפו לפגוש את המשקיע להראות לו תוכנית עסקית טובה ומקצועית ולקוות שהוא ישקיע בכם. פגישה עם משקיע דורשת הכנה מדוקדקת ולכל משקיע יש צורך להתכונן מחדש כאילו זו לכם הפגישה הראשונה ולא פגישה עם המשקיע ה – 37 שאתם עומדים לראות. חשוב גם שתזכרו שאתם אולי כבר פגשתם 36 משקיעים קודם לכן אבל זו רק הפעם הראשונה שאתם עומדים לפגוש את המשקיע הזה. כדאי שתדעו שגם המשקיע הזה כבר פגש כנראה הרבה יותר מ – 37 חברות סטארט אפ ומיזמים לפניכם וכנראה שיפגוש גם רבים אחריכם ולכן אם לא תהיו הכי טובים כנראה שהוא לא יבחר להשקיע בסטארט אפ שלכם למרות התוכנית העסקית הטובה שאתם מציגים לו אלא באחר.
 
כשאתם קובעים פגישה עם משקיע כדאי שתתחילו ללמוד עליו כל מה שאפשר. תבדקו מה העסקים שלו, תבדקו באילו חברות הוא השקיע כבר. שווה שתדברו עם אחד היזמים בחברה שבה הוא השקיע ותבינו את איש העסקים שאיתו אתם עומדים להיפגש. תנסו ללמוד את האדם שבו, תאספו כל פיסת מידע שניתן, מה מצבו האישי, מה קרה איתו בחיים, מה ההסטוריה וקורות החיים שלו. וכך תוכלו להכיר גם את האישיות שלו וגם את הצד העסקי. חשוב שתזכרו שעם כל הכבוד לעסקים אתם בסופו של דבר מדברים עם בן אדם וסוגרים את העיסקה עם אדם שיש לו רגשות, מאוויים וצרכים ואם לא תדעו להתייחס גם לחלק החשוב הזה שבו, תתקשו להשיג ממנו את שיתוף הפעולה.
 
אחרי שהבנתם את האדם ואת איש העסקים שבו, תבנו את הפרזנטציה הנכונה לו, המדגישה את הצדדים בתוכנית העסקית שלכם אשר מתאימים לו ולכם במקביל. לדוגמא, אם המשקיע איש נדל"ן שמחפש תשואות גבוהות יותר בטווח הארוך, תדעו להבליט את הצד הזה בתוכנית העסקית ומאידך אם הוא משקיע שמחפש מימוש מהיר גם אם התשואה איננה גבוהה כל כך, תדעו להציג גם את הכיוון הזה. אל תשנו את התוכנית העסקית שלכם עבור המשקיע אבל תציגו אותה באופן שבו הוא יוכל להתחבר אליה יותר כיוון שהיא פונה לצדדים העסקיים והאישיותיים המאפיינים אותו.
 
חשוב שתתאמנו על ההצגה שהכנתם עד שתהיו מעולים בהצגתה. תכירו את התוכנית העסקית שלכם על בוריה כולל כל הפרטים הפיננסיים. תזכרו שמשקיע מצפה שתשלטו בעסק שלכם ובתוכנית העסקית שלו באופן הטוב והמקצועי ביותר. תכינו כל שאלה אפשרית שעולה בראשכם ובראשו של כל מי שאיתכם ותכינו תשובה טובה ומקצועית לכל שאלה. תגדירו מי מציג מה, מי עונה על כל סוג של שאלה, בקיצור תהיו מוכנים באופן המיטבי שניתן להתכונן לפגישה שכזו.
 
יש עוד הכנה שעליה רציתי לדבר למרות שהיא נשמעת בנאלית אבל אני רואה לא מעט מיזמים שנופלים בגלל הנקודה הזו והיא חשובה מאוד. תגיעו פיזית לאזור המשרד שבו מתקיימת הפגישה חצי שעה לפני הזמן, תזכרו שהוויז לא מביא בחשבון 10-15 דקות של חנייה. אם אתם לא מגיעים מספיק מוקדם תזכרו שזה גם לא הזמן להתעקש על חנייה בכחול לבן ולאחר בשל כך לפגישה אלא תכנסון לחניון הקרוב גם אם הוא יקר קצת יותר. תגיעו למשרד רבע שעה לפני הזמן, תבקשו מהמזכירה להתארגן ןתכינו את המחשב והמצגת, תתחברו לאינטרנט ותוודאו שהכל עובד ותהיו מוכנים לתחילת הפגישה 5 דקות לפני הזמן המיועד. תזכרו גם תמיד להיות מצוידים בדיסק און קי עם כל החומר עליו, ולהכין את הכל גם במייל שלכם בווב כדי שתוכלו לתת מענה לכל מצב שבו אין אינטרנט, או כשאין אפשרות להציג מהמחשב שלכם וצריך לשלוח את כל הקבצים למחשב שבחדר הדיונים, או שאולי חסר כבל עם חיבור HDMI או החיבור הישן יותר הכחול ההוא שיחבר אתכם למערכת של ההצגה. תביאו תמיד מחשב נייד נוסף למקרה שהמחשב שלכם נתקע...מביך מאוד לבזבז 10 דקות שבהם שכולם מחכים שתארגנו את הקובץ שלא היה לכם מסיבה זו או אחרת. בקיצור תהיו מוכנים גם ברמה הטכנית התפעולית כיוון שלהתחיל את הפגישה אחרי 10 דקות שבהן אתם נבוכים ומזיעים ולחוצים מהתארגנות לחוצה זו נקודת פתיחה מאוד לא נוחה.
 
פגישה עם משקיע היא פעילות שמחייבת הכנה מקצועית ומדוקדקת כדי להגדיל את הסיכוי שלכם להצליח להשיג את תשומת הלב האישית ומקצועית שלו כך שיבחן האם להשקיע בכם או לא. 

 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות   1999-2020 ©  
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים