My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון-תוכנית עסקית לדוגמא
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> How to find the proper developers for your startup
איך מאתרים את המפתחים הנכונים לסטארט אפ שלך
 
כל חברת סטארט אפ שמפתחת תוכנה, אפליקציה או אתר אינטרנט צריכה למצוא לעצמה את אנשי הפיתוח הנכונים והטובים. ישראל ידועה במבחר הגבוה של אנשי הפיתוח האיכותיים והטובים שנמצאים בה ומספקים שירותי פיתוח אם כשכירים ואם כעצמאים כפרילנסרים. מאידך, ידוע לכולם כי מחיר העסקת אנשי פיתוח ישראלים מרקיע לשמיים והוא מגיע לעלויות גבוהות ובלתי נסבלות עבור סטארט אפ שמתחיל את דרכו ושממומן בדרך כלל מכיסם של היזמים או באמצעות משקיע קטן. באמצעים דלים אלו על היזמים להצליח לפתח מערכת טכנולוגית בסיסית שתוכל להתחיל להזיז תוכנית עסקית טובה ולהראות למשקיעים הבאים שיש כאן יזמים רציניים שמצליחים להרים סטארט אפ רציני וכדאי להשקיע בהם.
 
אני עוסק בין השאר גם באיתור אנשי פיתוח מתאימים ללקוחות שלי, ושמדי פעם אני מנסה לפנות לחברות או אנשי פיתוח עצמאיים בישראל ולקבל מהם הצעת מחיר לפיתוח הראשוני של ה – MVP של הלקוחות שלי. לצערי אני יודע לומר באופן גורף שפיתוח טכנולוגי עם אנשי פיתוח ישראלים לא ריאלי ולא כלכלי ולא ניתן לבנות עליו תוכנית עסקית הגיונית. העלויות כל כך גבוהות ואנשי הפיתוח אינם מוכנים להתפשר ולו במעט על שכרם כך שאף אחד מהמיזמים ומחברות הסטארט אפ שאיתן אני עובד בשנים האחרונות איננה מפתחת את הטכנולוגיה שלה בישראל.
 
אם כך היכן ואיך ניתן לפתח את הטכנולוגיה כשאין לנו כל כך הרבה כסף ואיך מוצאים את אנשי הפיתוח הנכונים לנו ? חשוב להתארגן מוקדם ולשריין לתהליך איתור אנשי הפיתוח חודשיים שלושה שכן תהליך איתור המפתחים הנכונים, מיון, קבלת הצעת מחיר והחלטה לוקח זמן וכדי שלא נבזבז יותר מדי זמן ונצליח לעמוד בלוח הזמנים שהגדרנו בתוכנית העסקית שלנו רצוי להתחיל אותו מוקדם ככל שניתן.
 
ישנם מספר מקומות בעולם בהם יש אנשי פיתוח וחברות פיתוח שאנו מכירים ויודעים כיצד לעבוד איתם. המקומות המקובלים ביותר היום הינם מספר מדינות במזרח אירופה ובראשם אוקראינה ובצד השני של העולם הודו. אחת הטעויות שיזמים עושים היא לעבוד באופן ישיר מול אנשי הפיתוח במדינות אלו כדי לחסוך כסף והתוצאה לעיתים קרובות הרת אסון. במקום לקבל את המערכת הטכנולוגית שלך בלוח זמנים שמתאים לתוכנית העסקית וברמה טובה אתם מקבלים מערכת גרועה בעיכוב גדול או שלא מצליחים לקבל מערכת עובדת בכלל. תוכנית עסקית טובה נמדדת בהצלחתה ואם אתם רוצים להצליח אל תעבדו ישירות מול אנשי פיתוח בחו"ל. זה מתכון לכישלון.
 
יש מספיק חברות או פרילנסרים מנוסים שכבר עובדים מול אנשי פיתוח וחברות טכנולוגיה במדינות אלו והם יודעים כיצד לאתר את המפתחים הנכונים והמתאימים לכם, הם יודעים להפעיל אותם נכון והם מפתחים עבורכם את המערכת שאתם מבקשים בעלויות הנכונות כך שתקבלו את המערכת שלכם בזמן ובאיכות הנכונה שתתאים לתוכנית העסקית שבניתם לסטארט אפ שלכם.
 
גם כשאתם מאתרים את אותן חברות שיודעות לפתח עבורכם בחו"ל עליכם לבדוק אותן היטב, לקבל מהם הצעת מחיר מפורטת המגדירה באופן מלא את כל מה שהאפיון שלכם מגדיר ואת לוחות הזמנים, תהליך העבודה, תנאי התשלום, האחריות שהם נותנים לאיכות העבודה וכל פרט שיבטיח שתקבלו את המערכת איכותית ובזמן בדיוק כפי שאתם מתכננים בתוכנית העסקית שלכם.
 
חשוב שתזכרו שלמרות שמדובר על פיתוח MVP ולמרות שמדובר על פיתוח במדינות זולות בחו"ל מדובר על סכומים גבוהים למדי של עשרות אלפי דולרים ולכן ההסכם עם אותם מפתחים צריך להיות טוב ונכון עליו להבטיח את כספכם באופן מקצועי. אתם לא יכולים להרשות לעצמכם שתשלמו כסף, תשקיעו זמן ואנרגיה ובסופו של דבר התוכנית העסקית שלכם תקרוס כיוון שלא הצלחתם לפתח ובזבזתם את מעט הכסף שהיה לכם על פיתוח כושל של מערכת טכנולוגית.
 
תזכרו שיש דרך נכונה לפתח את הטכנולוגיה לסטארט אפ שלכם וחשוב שתעשו זאת נכון, מקצועי וחכם ואז תוכלו להתקדם בעלויות שיש ביכולתכם לגייס בשלב כל כך מוקדם.

 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות   1999-2021 ©  
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים