My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון-תוכנית עסקית לדוגמא
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> Be aware of your commitments as a startup entrepreneur
מה המחויבויות של היזם בסטארט אפ
 
יזמים רבים מגיעים אלי כדי לבנות תוכנית עסקית לסטארט אפ שלהם כשהם חדורי אמונה ורצון לקדם את הרעיון. היזמים בטוחים שהרעיון שלהם חזק ורציני עד כדי כך שהוא ילהיב את כל מי שישמע עליו וישכנע כל אחד מיד להירתם ולסייע בקידום הרעיון. אחד הדברים הראשונים שאני אומר לכל יזם הוא שהרעיון חשוב אולם יש דברים לא פחות חשובים ממנו ואף יותר מכך שתרומתם להצלחת המיזם גבוהה יותר וכי עליו להביא אותם בחשבון ולהתחיל להתייחס לרעיון שלו באופן מקצועי ולטפל בו באופן זה. הדברים הראשונים שהיזם נדרש להבין הינם מה הם חובותיו כיזם והחל מרגע זה עליו לנהוג בהתאם ולדעת שבאופן זה הוא והמיזם שלו נמדדים ואם ברצונו להביא להצלחת המיזם עליו להתחיל לנהוג בהתאם.
 
הדבר הראשון שעל היזם להבין הוא שהגורם המרכזי שיביא להצלחת המיזם הוא הגורם האנושי. לא כל כך קשה להגדיר למה הכוונה. כשאנו אומרים שהכל תלוי ביזמים אנו מתכוונים ליזם ויכולותיו, לצוות המיזם ויכולותיהם. לנסיונם הכולל של היזמים, איכויותיהם המצרפיות, הקשרים שלהם ומעל לכל היכולת שלהם להזיז דברים קדימה, לשקול נכון את השיקולים הנדרשים, לבחון באופן מקצועי את הדילמות הניצבות בפניהם, להזיז קירות כשצריך ולדעת להתגמש בזמן הנכון...
 
הדרישה הבסיסית השנייה היא בניית צוות. הסיכוי שיזם בודד או שניים שיודעים לעשות אותו דבר (לדוגמא 2 מתכנתים או 2 יזמים ללא נסיון עסקי...) יצליחו להרים את המיזם לרמה של חברת סטארט אפ עם תוכנית עסקית טובה ואחר כך גם להגשים את התוכנית העסקית הזו ולהגיע לרווחיות נמוכים מאוד. לכן על היזם לבנות לעצמו צוות שיהווה את גרעין היזמות של הסטארט אפ שיקום ושתהיה לקבוצה זו יכולת לבנות תוכנית עסקית טובה ולהוציא אותה אל הפועל.
 
הדרישה השלישית שכל יזם נדרש לקבל היא שאם ברצונו לגייס משקיעים למיזם שלו הוא נדרש למחויבות מוחלטת וטוטלית למיזם. השבוע הגיע אלי יזם שסיפר לי שיש לו אפליקציה אחת ב – App store והוא מפתח את השנייה וברצונו לבנות תוכנית עסקית כדי לגייס כסף לאפליקציה שלישית שהוא רוצה לפתח כיוון שנגמר לו הכסף שביכולתו להשקיע...שאלתי אותו האם הוא חושב שביכולתו לקדם, לנהל ולהביא לכלל הצלחה עסקית 3 אפליקציות שונות שלכל אחת מהן תוכנית עסקית שונה ? התשובה לכך ברורה, משקיע אשר ישקיע במיזם מסויים מצפה לכך שאתה כיזם תתחייב לפעילות מלאה במשרה מלאה בחברה שתוקם לקידום המיזם ולקידום התוכנית העסקית שלו. בודאי שהמשקיע לא יקבל מצב בו אתה כיזם תשקיע רק חלק מזמנך בהובלת חברת הסטארט אפ שהקמתם יחד ושהוא השקיע בה את כספו...

נוסף על כך, כולנו אנשים עם יכולת מסוימת שגם לה יש מגבלות ויהיה קצת קשה ליזם לפצל את עצמו לשלושה מיזמים שונים שלכל אחד מהם תוכנית עסקית שונה, עובדים אחרים ומשקיעים אחרים. מסיבות אלו היזם נדרש ובצדק להשקיע את עצמו ואת כל יכולותיו בסטארט אפ המשותף שהקים יחד עם המשקיע ובקידום המיזם והתוכנית העסקית שלו.
 
יש מצבים בהם היזם נדרש לעבור לחו"ל בשלב מסוים כדי לקדם את המיזם כיוון שהתוכנית העסקית תחייב אותו לעשות זאת. במצבים אלו המשקיע ידרוש מהיזם להתחייב שלכשיעלה הצורך בכך הוא יעבור לאן שצריך שכן ללא מעבר זה לא יהיה מי שיקדם את הסטארט אפ והתוכנית העסקית בחו"ל.
 
חשוב שכל יזם יבין שהקמת חברת סטארט אפ ובניית תוכנית עסקית לסטארט אפ הזה וקידום אותו סטארט אפ ידרשו ממנו היזם מחויבויות רציניות שעליו להכיר ולהיות מוכן להתחייב להן לפני שהוא מתחיל בתהליך כל כך מורכב ומחייב כמו הקמת חברת סטארט אפ.

 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות   1999-2020 ©  
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים