My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון-תוכנית עסקית לדוגמא
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> עסק קטן – הכן עצמך לקורונה
עסק קטן - הכן עצמך לקורונה

התקופה שעוברת עלינו וזו שעוד מצפה לנו מחייבות את התייחסותו של כל בעל עסק אם ברצונו לשרוד. יש אפשרות לזרום עם המצב כמו שהוא ולקבל את גזירת הגורל ואת הגזירות הניחתות עלינו אבל כשבשלב מסוים התזרים יחנוק אותנו ולא ייוותר מה לעשות להיות מובלים כצאן לטבח. מי שינהג באופן שכזה עלול למצוא את עצמו מהר מאוד ללא פרנסה וללא כל הכנסות ועם יותר מדי הוצאות שאין מהיכן לשלם אותן...

הדרך הנכונה להתמודד עם המצב היא לנתח את מה שעומד לקרות, לנסות להבין מה באפשרותנו לעשות במצבים החדשים שאמורים להגיע כבר בימים הקרובים או אולי בעוד שבוע, שבועיים, חודש ? אחרי שהבנו מה אפשר לעשות עלינו לבנות תוכנית פעולה מיידית ולבצע אותה. לא לחכות שהמצב יתפוש אותנו לא מוכנים ואולי גם בסיטואציה שכבר אין אפשרות להתכונן כי יש עוצר או כל מיני גזרות מהסוג הזה...להתחיל להתכונן עוד היום בשעה זו.

ברור שמה שחלק גדול מכם עושה היום במשרד הוא לא יוכל לעשות מהבית אולם חלק לא קטן מבעלי העסקים הקטנים יוכל לעבוד מהבית אם יכין את עצמו לכך. כל מי שנותן ייעוץ, או שרות שכרות בדיבור ולא בביצוע תיקון פיזי או מכירה של מוצר מוחשי יוכל לארגן לעצמו את העבודה מהבית, יכין את כל האמצעית, יארגן היטב את המחשב ואפשרויות שיחת הוידאו שלו, יפיץ בין הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים את האפשרות הזו, יכין לעצמו טפסים נדרשים, יכולת להוצאת חשבוניות באינטרנט וכל מה שצריך כדי להמשיך לעבוד מהבית באמצעות האינטרנט גם אם הלקוח נמצא בביתו ולא לידו.

ישנם אנשי מכירות שיכולים להתארגן על ציוד מספיק שיוכלו לשלוח באמצעות שירותי שליחויות (אם עדיין תהיינה שליחויות בשלבים שכאלו), ישנם בעלי עסקים אחרים שיצטרכו לחשוב על כך שהם נדרשים לשנות חלק מהשרות או מהמוצרים שלהם כדי שיוכלו להמשיך לעבוד מהבית (כמובן שרק במידה וזה אפשרי). ישנם אחרים שינסו ליצור שיתופי פעולה עם בעלי עסקים אחרים וביחד יוכלו ליצור שירות או מוצר חדש. יש אפשרות לבחון מהו שירות שנדרש בשעה שכזו ועדיין אין לו מספיק פתרונות ולנסות ליצור את הפרון האפשרי במצב הזה.

כמובן שיהיו כאלו שלא יצליחו למצוא את הפתרון שיחזיר להם חלק מההכנסה, וסביר להניח שגם רבים אחרים שימצאו פתרונות יוכלו להכניס רק חלק מהמחזור שהם מכניסים בימים רגילים אולם אם לא ננסה בוודאות לא נצליח ולכן עלינו לנסות וליצור לעצמנו את ההזדמנות ולהצליח להוציא אותה לפועל גם אם לא באופן מלא ושלם. לפעילות שכזו יש מספר צדדים חיוביים. האחד הוא שבמקום לשבת ולבכות על מר גורלכם אתם נאבקים עליו ולא מוותרים וההרגשה האישית טובה בהרבה מאשר לוותר ולהיות מובסים ללא קרב. הדבר השני הוא שיתכן ותצליחו וכך תוכלו להקל על מצבכם הכלכלי באמצעות הכנסות שיגיעו גם אם התזרים לא טוב כפי שהוא בדרך כלל. הדבר האחרון הוא התובנות שתגיעו אליהן במהלך החשיבה וביצוע הפתרונות שתמצאו יסייעו לכם גם כשהמצב ישתפר ותחזרו למשרד ולעבודה הרגילה שבה הייתם גם קודם לכן.

אז אל תחכו, תשהו כבר היום ובמקום לראות עוד חדשות בטלוויזיה תכננו ובצעו.

 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות   1999-2020 ©    
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים