My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון-תוכנית עסקית לדוגמא
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> עד כמה אתה מכיר את השותף שלך
האם אתה מכיר את השותף שלך ?

יזמות מחייבת מהיזמים השקעה והתמסרות מוחלטת. המחויבות הזו יכולה לדמות נישואין וזוגיות המחייבים גם הם התמסרות מלאה ומחויבות גבוהה. לעיתים קרובות המיזם מובל על ידי מספר יזמים. בחלק מהמקרים היזמים משלימים זה את זה ובמקרים אחרים אין השלמה ביניהם, הם מגיעים מתחומים דומים ובעצם אינם משלימים את הפאזל הנדרש אלא מהווים את אותה צלע בפאזל.

יזמים רבים מתחילים להבין שהצוות שלהם דורש חיזוק רק כאשר הם נמצאים בשלב בו הם מכינים תוכנית עסקית. הכנת תוכנית עסקית והתקדמות המיזם מחדדת את הצורך בצוות מלא ומגוון שיאפשר לקדם את הסטארט אפ לכיוונים הנכונים ובאופן מקצועי. יועץ עסקי מקצועי יוביל את תהליך הכנת התוכנית באופן נכון כך שבמהלך גיבוש התהליכים האסטרטגיים ובניית תוכנית עסקית תעלה נקודת הצוות במלוא עוזה ותימצא הדרך כיצד לגייס את השותף או השותפים יחד עם היזם.

לעיתים קרובות, היזמים שהחלו את הדרך ביחד מגלים כי יש להם חילוקי דעות מהותיים ביחס לסטארט אפ שלהם וכי הם אינם רואים עין בעין את התהליך ואת הדרך. כל זאת לאחר תקופת זמן שבה כבר הספיקו לעבור תהליכים עסקיים, בנו תוכנית עסקית, בנו אתר אינטרנט, פיתחו פרוטו טייפ וכמובן שיתכן שהמחלוקות מתגלות אף בשלבים מתקדמים יותר.

כאשר המחלוקת היא כזו שניתן לגשר עליה בקלות, ימצאו היזמים את דרך המלך אולם במקרים רבים אני רואה מצבים בהם המחלוקת איננה ניתנת לגישור. בחלק מהמקרים אכן מדובר במחלוקת על דברים חשובים אולם במקרים רבים אחרים המחלוקת פשוטה וניתנת לגישור אולם האגו של אחד מהם או של שני היזמים אינו מאפשר להם להתפשר ולמצוא את הדרך המתאימה לשניהם.

ככל שהמחלוקת מתגברת האגו עולה ומתחזק עד שהמחלוקת הופכת לסכסוך. במצבים אלו אין מנוס מאשר להפריד בין הניצים. לעיתים ההפרדה פשוטה בעיקר כאשר אחד משני היזמים אינו מאמין כבר במיזם, אינו מאמין בתוכנית העסקית שבנו והוא מוכן לעזוב את המיזם ללא תמורה או בתמורה לסכום כסף או אחוזים בודדים שיישארו באחזקתו. ישנם מקרים בהם ההפרדה בלתי אפשרית ואלו המקרים שבהם המיזם נופל, גונזים את התוכנית העסקית והסטארט אפ שלעיתים עוד לא הוקם נסגר.

מסיבות אלו חשוב מאוד בבואכם להקים סטארט אפ לבחון היטב מי השותף או השותפים שלכם לדרך. חשוב לבחור אדם שאנו יודעים שניתן לסמוך עליו. החברות בין היזמים חשובה מאוד שכן סטארט אפ מעמיד את השותפים במבחנים רבים שחלקם קשים ביותר. חשוב שהשותף שלכם יהיה אדם בעל יכולת להשתלט על האגו שלו ולהתפשר כאשר זה נכון, וחשוב מאוד לעגן את הקשר היזמי ואת השותפות ביניכם בהסכם יזמות מקצועי וטוב. גם כאן רצוי מאוד להיעזר בעו"ד בעל נסיון בתחום היזמות שייצור עבורכם מסמך משפטי טוב וחזק דיו לשמור עליכם מפני השטויות שאתם עושים ומפני האגו שלכם ושל השותפים שלכם.

ולמרות כל ההסכמים זיכרו כי שותפות טובה חזקה יותר מכל הסכם וכי אתם אחראים לכך שתהיו שותפים טובים. תעמדו על שלכם כשצריך ונכון ותדעו להתפשר ולוותר במקומות הנכונים.   

 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות ©    1999-2019
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים