My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון-תוכנית עסקית לדוגמא
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> מה עושים כשכמעט מגייסים כסף
מה לעשות במצב שבו כמעט גייסתם Seed money ? 

אחד המצבים שרוב היזמים לא מתורגלים בהם הינו המצב שבו המשקיע אומר לכם שהוא מעוניין להשקיע, מחתים אתכם על Term sheet   או כל הסכם כוונות כזה או אחר, לוחצים ידיים ואז אתם שואלים את עצמכם מה עושים ? המצב הוא כזה שאתם עדיין לא קיבלתם כסף אולם עומדים על סף חתימה והשקעה. האם להתחיל לרוץ ? להקים חברה ? ללכת לעו"ד שיכתוב הסכם השקעה ?להתפטר ממקומות העבודה ? להתחיל לגייס אנשי פיתוח ? מה עושים ?
 

כמובן שממשיכים את קידום המיזם כאילו לא קרה כלום ולא מתפטרים ולא עושים שום דבר שחורג מהתוכנית העסקית שלכם לתהליך שבו עדיין אין כסף כיוון שעדיין הוא לא הגיע בפועל (ולצערנו יתכן שגם לא יגיע כיוון שאנו יודעים שיש לא מעט סיטואציות שמשקיעים מבטלים את השקעתם לאחר שחתמו על Term sheet כך שעד לרגע שבו הועבר הכסף לבנק הוא עדיין לא קיים.
 

למרות שלא עושים צעדים קיצוניים יש הרבה פעולות שאתם נדרשים לעשות. הדבר הראשון שאני מציע לעשות בשלב הזה הוא להעריך כמה זמן ייקח עד שתהליך ההשקעה יסתיים והכסף יגיע. אתם יכולים להיעזר לצורך הערכת משך הזמן בצד המשקיע ובעו"ד שלו.
 

תכנסו ישיבת עבודה (יזמים ואנשי צוות) ותבנו תוכנית עבודה שעל פיה תפעלו לאורך כל התהליך עד להפעלת התוכנית העסקית שלכם כשהכסף יגיע. להלן הנקודות שאני מציע לבחון, לעדכן ולהרכיב מהם את תוכנית העבודה:
 
  1. בחנו מחדש את תוכנית הפיתוח, תעברו על הנושאים שנכון לקדם בשלב זה כשאין אמצעים ואת הנושאים שלא כדאי לקדם בשלב של מחסור תבנו תוכנית פיתוח לתקופת ביניים זו ותעדכנו גם את התוכנית העסקית בהתאם.
  2. תסגרו את כל הפינות הנדרשות לצורך בדיקת הנאותות אשר מתחילה מיידית. תבחנו את התוכנית העסקית ומה שלא לגמרי ברור או סגור תחדדו ותשפרו. תגדירו בדיוק את אנשי הצוות שאתם רוצים לגייס, תגדירו היטב את התפקידים והדרישות שאתם רוצים כדרישות בסיס מכל תפקיד.
  3. תארגנו את תיק בדיקת הנאותות. Online & Ofline. קחו קלסר עם חציצים. שימו בכל חציץ את מסמכי המקור הרלוונטיים לנושא מסוים. לדוגמא: בחציץ המשפטי יש לשים את כל ההסכמים והניירת המשפטית הרלוונטית שיש מהרגע שבו התחלתם בקידום הרעיון. במידה ויש נושאים אשר אין תיעוד לגביהם אולם יש התחייבויות או משמעויות אחרות יש להעלותם על הכתב כדי שעו"ד אשר יבצע את בדיקת הנאותות המשפטית יידע בדיוק את המצב כפי שהוא לאשורו באופן מלא. בכל מקרה תכינו עותק וירטואלי מלא של כל הניירת והמסמכים כך שיהיה קל לעבור על החומר ולבדוק אותו.
 
בנוסף לכך עליכם לפנות קצת זמן כדי להגיב לבקשות המשקיע ואנשיו ולהיענות להם במהירות ואופן מקצועי כדי שהתהליך לא יתעכב בגללכם. חשוב גם שתלמדו היטב את החומר ושתשלטו שליטה מלאה ומוחלטת בתוכנית העסקית והפיננסית ובכל התחומי שעלולים לשאול עליהם שאלות...כך שתוכלו לתת תשובות מקצועיות ומהירות.
 

כמו שהבנתם בידיכם היכולת לקצר את התהליך, להפוך אותו למקצועי, ובעיקר להכין את תחילת העבודה שתתרחש ברגע שבו הכסף יגיע אליכם.


 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות   1999-2019 ©  
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים