My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון-תוכנית עסקית לדוגמא
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> מה נדרש בשלב התכנון של רעיון חדש
מה נדרש בשלב התכנון של רעיון חדש
 
רעיונות רבים לאפליקציות או לאתרי אינטרנט עולים במוחם של יזמים. לעיתים קרובות היזמים מצרפים חבר או שניים ואחר כך מתחילים יחד בקידום המיזם. ברוב המקרים היזמים מתחילים את קידום המיזם בעת שהם עובדים במקומם עבודה מסודר. מתחילים לחשוב, בונים תוכנית עסקית עם יועץ עסקי או לעיתים לבדם ואחר כך מתחילים לפתח את המיזם. לפעמים, היזמים לא כל כך יודעים מה הם אמורים לעשות כיצד לפתח את הרעיון, מה הפעולות הנכונות וכו...כאשר הם לוקחים יועץ עסקי שיבנה יחד איתם תוכנית עסקית או שילווה אותם בתהליך קידום הרעיון הוא יכול לסייע להם ולכוון אותם. כאשר הם לבדם ללא איש מקצוע מהתחום שמלווה אותם היזמים עלולים לעשות שגיאות שאחר כך יהיה קשה מאוד, מסובך ואולי יקר מאוד לתקן. לפעמים שגיאות אלו שנעשות בתחילת הדרך עלולות להיות שגיאות כל כך חמורות עד שהן עלולות לגרום למיזם להגיע למצב שאין יותר אפשרות לקדם אותו באופן כדאי.
 

לאחרונה התבקשתי על ידי קבוצת יזמים לבנות עבורם תוכנית עסקית וללוות אותם בתהליך קידום הרעיון שלהם. תוך כדי התהליך החלה מחלוקת עזה בין חברי הקבוצה – היזמים. אחד מהם רצה להתחיל לעבוד על המיזם באופן הרבה יותר מאסיבי ואילו שני האחרים חשבו שאין צורך ובעיקר אין להם יכולת להתקדם במהירות גבוהה יותר. לטענתם כל עוד הם ממשיכים את עבודתם הנוכחית אין להם אפשרות להתפנות ולפנות זמן רב יותר בגלל המשפחה ובגלל העבודה. הם מבינים שלאחר שיסיימו את בניית התוכנית העסקית כנראה שייאלצו להשקיע זמן רב יותר במיזם אולם בעת זו כל עוד עובדים על התוכנית העסקית הם לא רואים בכך צורך. מאידך, היזם השלישי שמשקיע גם הוא את זמנו יחד איתם ואיתי בבניית התוכנית העסקית טוען כי בנוסף לזמן המושקע בבניית התוכנית העסקית עליהם לשבת יחד ולאפיין את האפליקציה ואחר כך לבנות היטב את השלבים הבאים ובכלל עליהם לקדם את המיזם בקצב גבוה יותר שכן אם ימשיכו בקצב הנוכחי נראה לו שלא יגיעו למצב שליש להם מערכת מוכנה לפיילוט אפילו בעוד שנה והוא פוחד שההזדמנות העסקית שקיימת היום כבר לא תהיה קיימת בעוד שנה...
 

כמובן שבתור המומחה שבונה את התוכנית העסקית ומלווה אותם בתהליך העסקי ובפיתוח המיזם התבקשתי לחוות את דעתי על עמדות שני הצדדים כשכמובן ברור לי כי העמדה שאנקוט תהיה העמדה שתאומץ וכי המשך הדרך יהיה תלוי מאוד במה שאומר להם.
 

לי התשובה היתה ברורה אולם חשבתי כיצד אני מעביר אותה אליהם בלי שאעורר התנגדות בקרב הצד שעל עמדתו אני מערער.הסברתי להם שיש דרכים רבות (בטח יותר מדרך אחת) נכונות לקדם את המיזם ולהצליח לבנות אותו. מאידך הבהרתי להם כי כמו שקריטי מבחינתם לבנות תוכנית עסקית כבר בשלב מוקדם כל כך של המיזם שלהם כך חשוב מאוד שיקדמו את הצד הטכנולוגי כבר עכשיו כיוון שכבר סיימנו את ניתוח השוק והתחרות והגדרנו את כל התהליכים העסקיים והמודלים העסקיים שלהם ובקיצור בעצם סיימנו לבנות את התוכנית העסקית למרות שהיא עדיין לא נכתבה. הבהרתי להם כי עליהם להפגש לפחות לפגישה שבועית אחת בזמן קבוע כדי לדון על כל הנושאים הנדרשים וכדי לקיים בקרה על כך שהם אכן מתקדמים ולא דורכים במקום. זה שאין להם זמן כיוון שהם עובדים במשרה מלאה ובבית יש להם משפחה וילדים שמחכים לא יכול לפגוע בתהליך הקידום של המיזם. לכן עליהם לפנות לעצמם זמם בעיקר רצוי שזה יהיה זמן על חשבונם ופחות על חשבון בני המשפחה. רק כך יוכלו לקדם את התוכנית העסקית ובאמצעותה את המיזם שלהם.

 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות 
©   1999-2019
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים