My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> יזמים דברו מעט ועשו הרבה
יזמים,דברו מעט ועשו הרבה

יזמות היא עשייה, וכל מי שמבין קצת יודע שהיזמים המצליחים הם אלו שיש להם יכולת עשייה טובה. היכולת להוציא מהכוח אל הפועל רעיון מסוים ולהפוך אותו למציאות היא זו שמניעה את המיזמים קדימה. אני פוגש יזמים רבים ומהר מאוד מבין מי הוא בעל היכולות להפוך את הרעיון שלו למשהו אמיתי ומי הוא זה שידבר ויעשה אבל בפועל לא בטוח שיצליח ליצור מהרעיון שלו משהו אמיתי. העשייה הזו מורכבת ממספר אלמנטים שחייבים להתקיים אחרת זה יצליח פחות:
  1. אנרגטיות שמצליחה להזיז אותך היזם לעשות את הדברים ולסיים אותם הכי טוב שאפשר בלי להשאיר קצוות פתוחים ובלי לעגל את הפינות יותר מדי. יש יזמים מלאי אנרגיה אבל היא לא מרוכזת, ולא ממוקדת וכשהם עושים משהו הם לא מצליחים לעשות אותו כמו שצריך...
  2. חשיבה, בחינה ותכנון – יזמים רבים עושים פעילויות רבות בלי חשיבה מקצועית או לפעמים כמעט בלי לחשוב או לתכנן. זה לא שכל אחד צריך לרוץ ולבנות לעצמו תוכנית עסקית אלא שכמו כל דבר בחיים לא תיגשו לביצוע לפני שחשבתם, בדקתם ותכננתם. בדיוק כפי שלא יעלה על הדעת לבנות בית בלי להביא בחשבון מערכת שיקולים נרחבת, לתכנן אותו עם מומחה לעניין ורק אחר כך לגשת לביצוע...אפילו כשאתם הולכים לבשל משהו שלא בישלתם פעמים רבות אתם מתכננים את המנה, מכינים את המצרכים ורק אחר כך ניגשים לביצוע...
  3. מקצועיות – כל דבר שאתם עושים תעשו עד הסוף, אל תעגלו פינות ותסיימו את התהליך. יזמים רבים משקיעים אנרגיה מרובה בהליכים שאינם מכירים כלל ושוגים בהם בצורה קריטית. אל תעשו דברים שאינכם יודעים לעשות ללא הדרכה או ייעוץ של אנשים בעלי נסיון. כשאתם נתקלים בנושא לא מוכר או במשהו שמחייב התייחסות כל שהיא, תחפשו פתרונות ואל תיצרו מכשולים.
  4. אופטימיות וריאליות הינן תכונות מחייבות כדי להצליח ביזמות. מצד אחד אתם חייבים להאמין ביכולת שלכם ושל המיזם שלכם להצליח להגיע למקום שאליו אתם חולמים ומאידך עליכם להיות הכי ריאליים שאפשר, לא לשגות בחלומות, לא להרשות לעצמכם להניח הנחות אופטימיות מדי. אתם חייבים להתעמת עם כל הנחה שאתם עושים ולהפוך אותה למשהו ריאלי וישים.
  5. היכולת לחלוק את המיזם עם אנשים/יזמים חברים נוספים היא קריטית. אף אחד לא יכול להקים סטארט אפ מצליח לבד. גם אם יבנה לעצמו תוכנית עסקית מופלאה וכושר הביצוע שלו יהיה גבוה מאוד הוא יצטרך שותפים לדרך. אנחנו לא מסוגלים לעשות הכל, אנחנו גם לא מומחים באמת בכל התחומים ומעל לכל, משקיעים בדרך כלל גם לא משקיעים במיזם של אדם אחד כיוון שהם רוצים להשקיע בצוות אמיתי שיכול לקחת תוכנית עסקית ולהביא את הסטארט אפ שלכם להצלחה, ובצדק כך הם חושבים. יזמים רבים לצערי אינם מסוגלים לחלוק את הבייבי שלהם עם עוד שותפים ובסופו של דבר הם נותרים עם חזון לא ממומש ורעיונות באוויר.
  6. כוח רצון, דבקות במטרה ועקשנות הן תכונות הכרחיות ליזמים שכן תהליך היזמות ארוך, קשה מאוד ולעיתים גורם לאכזבות מרות שיש צורך להתנער מהן, ללמוד היכן טעינו ולהצליח להתרומם ולהמשיך טוב יותר ונכון יותר.
אז לכל היזמים שבינינו שיהיה בהצלחה !
 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות ©  1999-2018
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים