My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון-תוכנית עסקית לדוגמא
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> יזמות בתקופת הקורונה
יזמות בעת משבר הקורונה
 
יזמים המשיכו את היזמות שלכם ואל תעצרו, תזכרו התוכנית העסקית שלכם והמיזם שהתחלתם לקדם לא יחכו לכם למרות הקשיים והמגבלות...

קודם חובתנו לציין כי אנו נדרשים לגלות רגישות והבנה וצער גדול על החולים ויותר מכך על אלו שלא שורדים, כאן בישראל ובעולם כולו.

תקופת הקורונה מאופיינת בהרבה מאוד דיסאינפורמציה, לחץ ופאניקה מוגזמת מצידם של אנשים רבים. מעבר לצער הגדול על החולים ויותר מכך על אלו שלא שורדים, אתם כיזמים צריכים לשקול את צעדיכם בתבונה. בתקופה זו שבה משתדל כל אחד להיות בביתו ככל שניתן ולצאת כמה שפחות אתם יכולים לנצל לצדדים אחרים במיזם שלכם שלא תמיד אתם מתפנים אליהם או חושבים עליהם במהלך היום יום בעת שאתם דוהרים עם תוכנית עסקית שבניתם קדימה. אלו הם נושאים או פעילויות שלא מחייבות את יציאתכם החוצה ואין חובה או צורך קריטי למפגש פיזי עם אנשים אחרים. יתירה מכך, אתם יכולים אף להיפגש עם גורמים נוספים באמצעות תוכנות הפגישה האינטרנטיות השונות ולקדם את המיזם שלכם בצורה טובה ויעילה.

אביא דוגמאות לפעילויות שכל יזם יכול לקיים גם בשעות אלו שהוא צפון בביתו:

קיום פגישות אחד על אחד או פגישה עם מספר משתתפים שאין צורך בהן להיפגש באופן פיזי. בפגישות אלו המתקיימות באמצעות הוידאו ניתן לעשות כל פעולה למעט פעולות הדורשות מגע פיזי כמו יצירת מוצר פיזי או דברים מסוג זה. כמעט כל הפעילויות הקשורות לפיתוח עסקי, תכנון, בניית תוכניות, אישורי תהליכים, בניית תהליכים אינטרנטיים, שיווקיים, פיתוח תוכנה ומעבר על תוכנה יכולות להתבצע באופן יעיל וטוב באמצאות האינטרנט.

במשך השבוע שעבר קיימתי כ – 30 פגישות בהן ביצעתי כמעט כל פעילות שציינתי בפיסקה הקודמת:
  • קיימתי קרוב ל – 10 פגישות מוצלחות עם משקיעים במהלך כנס בינלאומי שהיה אמור להיות באירופה והתבצע בסופו של דבר online.
  • קיימנו מספר ישיבות עבודה וישיבות הנהלה בחברות שבהן אני שותף.
  • בנינו תוכנית עבודה לחודש הקרוב לקראת השקת מערכת אינטרנטית בעוד כחודש.
  • קיימנו הדרכה לגבי הפעלת תוכנה חדשה שאנו מכניסים לאחת החברות שלנו.
  • בצעתי ראיון עבודה לעובד חדש בחברה שלי.
  • קיימנו הצגה של אחד המיזמים שאיתם אני עובד ושל התוכנית העסקית שלהם לשני פרופסורים שאנו רוצים שייכנסו להיות חברים ב – Advisory board.
  • ניהלתי מספר שיחות עם משרד עו"ד שאיתם אנו עובדים לגבי מספר הסכמים קשר נמצאים בעריכה.
וקיימתי עוד מספר פגישות בנושאים שאינו יכול לפרט הקשורים למיזמים שאיתם אני עובד. כל יזם צריך נכון שישב עם עצמו בבית ועם שותפיו (באמצעות הוידאו) ויבנה לעצמו ולמיזם שלו את תוכנית העבודה (שנגזרת כמובן מתוכנית עסקית שהוא כבר בנה בעבר) שהוא רוצה לבצע בחודשיים שלושה הקרובים שבהם צפוי שתהיינה מגבלות על התנועה ועל מפגשים בין אנשים (שכמובן שאני מקווה שתקופה זן תהיה קצרה בהרבה).

חשוב שכל אחד ידע שאחרי שתקופה קשה זו תסתיים מי שלא עצר והמשיך לקדם את המיזם שלו למרות כל המגבלות והקשיים יקצור את הפירות וימשיך להתקדם ממקום טוב בהרבה מאשר היה נמצא בו לו עצר וישב ללא מעש וללא קידום מלא של המיזם.
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים