My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> יזמות אינטרנטית
יזמות אינטרנטית
 
יזמות אינטרנטית שונה מיזמות בתחום החומרה או המכשור הרפואי. כבר בשלבי הפעילות המוקדמים של המיזם נדרשים היזמים להעמיד את אתר האינטרנט או את האפליקציה בתוך ה – web עם משתמשים ורצוי שיהיו גם טרנזקציות כספיות כל שהן. במקרה זה יש סיכוי גבוה בהרבה שמשקיעים יבחנו את ההשקעה במיזם על פני השקעה במיזם שרק טרח לבנות תוכנית עסקית אבל לא נמצא עדיין בשלב הביצוע.
 
הבעייה שעלויות הקמת אתרי אינטרנט ואפליקציות סלולריות בישראל הרקיעו שחקים ולרוב היזמים את האמצעים להתקרב ולשלם את העלויות הללו. חשוב להבין כי אני פוגש יזמים רבים שלחלקם תקציבי פיתוח גבוהים, לחלקם יש סכומים כאלו ואחרים ולחלקם הגדול יש מעט מאוד כסף לצורך הפיתוח ולאחר מכן לצרכי השיווק והשקת המיזם וקידום התוכנית העסקית שבנו.
 
כיוון שבעיה זו קיימת זמן רב פיתחו יזמים רבים שיטות פעולה המאפשרות להם להתגבר על העלויות הבלתי סבירות הללו. אחת השיטות הנפוצות שרוב היזמים מכיר אולם מתקשה מאוד להשיג תוצאות סבירות באמצעותה (ולשיטה זו וריאציות רבות) היא גיוס אנשי פיתוח תמורת אחוזים מהמיזם. יש מספר בעיות בשיטה זו, האחת היא שקשה מאוד לשכנע מפתחים טובים באמצעות תוכנית עסקית בלבד טובה ככל שתהיה להצטרף ולפתח את האתר או את האפליקציה תמורת אחוזים בלבד ולכן חלק מהיזמים משלב בין תשלום חלקי לבין מתן אחוזים. למרות זאת גם כך קשה מאוד לעשות את השילוב שכן רוב המפתחים נותנים יותר דגש למקום העבודה שלהם מאשר לסטארט אפ החדש שאליו הצטרפו ולכן תהליך הפיתוח בדרך כלל ארוך מאוד, לא תמיד מצליחים להגיע לסיום השלב שהוגדר בפיתוח ואחוז הנשירה של המפתחים גבוה...
 
השיטה האחרת היא פיתוח בחו"ל במקומות בהם עלויות הפיתוח נמוכות מאוד (מדובר על עלויות של אלפי דולרים בודדים לאפליקציה או לאתר אינטרנט מורכב). גם שם יש אפשרויות רבות לבצע את הפיתוח החל משיטת שגר ושכח שהיא הגרועה ביותר ותביא תוצאות גרועות שכל מי שמתנגד לפיתוח בחו"ל אכן קיבל בעבר, וכלה בהשגחה צמודה על המפתחים ובבניית צוות פיתוח ייחודי למיזם שלכם. וכמובן שיש את כל הווריאציות האפשריות במרווח שבין שתי נקודות קיצון אלו. יש כאלו שגם משלבים בין פיתוח בישראל של המכלולים המסובכים יותר על ידי אנשי הפיתוח שגייסתם ופיתוח בחו"ל של רוב המיזם על ידי אנשי פיתוח משם.
 
חשוב להבין שפיתוח בחו"ל דורש רמת יזמות גבוהה. אתה כיזם תעבוד קשה כדי למצוא את המפתחים הנכונים בחו"ל על ידי חיפוש אינטרנטי מעמיק, המלצות של עמיתים ואנשי מקצוע ולמידה מתמשכת. חשוב גם לדעת כיצד לתגמל אותם נכון כך שהם ירצו ויתלהבו ממך ומהפרויקט לאורך כל הדרך אחר כך יגיע שלב הראיונות והסינון באמצעות סקייפ. לבסוף כשבחרתם את הצוות אפשר לנסוע אליהם ולשבת איתם שבוע שבועיים בעלויות נמוכות שאתם אפילו לא מתארים לעצמכם, ולנהל אותם שם. לשמור איתם על קשר יומיומי להתעדכן מתי הם עובדים ובאילו וכמה שעות, לקבל כל עדכון לגבי ההתקדמות ולבקר אותה כולל מתן הוראות לתיקונים ושינויים ופעם בחודש לטוס לשם לשבוע ולעבוד איתם 20 שעות ביום במהלך אותו שבוע ולקבל בסוף בתוך מספר חודשים מאומצים בדיוק את מה שרציתם וברמה הנדרשת.
 
עבודה באופן כזה תאפשר לכם לבנות אתר מורכב או אפליקציה סלולרית ב: 5,000-10,000 $ כולל הטיסות והשהות שם.
 
אז תמיד אפשר באמת "לקוות" בלי ממש להתאמץ ובלי לעבוד נכון שתמצאו במקרה את המפתחים הטובים בחו"ל ולתת להם לפתח ובסופו של דבר לא לקבל כלום ולהיות בטוחים שפיתוח בחו"ל לא משיג תוצאות ומאכזב. מאידך אפשר לעבוד קשה ונכון ולקבל תוצאה טובה שתאפשר לכם להתחיל ולקדם את הסטארט אפ שלכם ואת התוכנית העסקית שבניתם. הכל תלוי בכם.
 
בהצלחה


 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות ©  1999-2017
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים