My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון-תוכנית עסקית לדוגמא
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> הקמת סטארט אפ ללא מימון עצמי ראשוני ?
הקמת סטארט אפ ללא מימון עצמי ראשוני ?

הקמת עסק מחייבת מימון ראשוני. יזמים צריכים להבין שהקמת חברת סטארט אפ היא תהליך שיש לבנות אותו בצורה מקצועית ונכונה עם תוכנית עסקית מתאימה ולא לרוץ קדימה כך סתם עם אינטואיציה שבמקרים רבים מובילה את מיזם לכיוונים שגויים. יזם שאין לו נסיון עסקי או שיש לו נסיון עסקי בתחומים שונים מהתחום שבו הוא רוצה להקים את המיזם לא יכול לצפות שהוא פשוט יקים משהו והדברים יסתדרו מאליהם. יתירה מכך יזמים רבים חושבים שכיוון שיש להם רעיון טוב כולם ירוצו וירצו להצטרף אליהם או להשקיע במיזם ולא מבינים שכדי שמישהו רציני יסתכל עליהם הם נדרשים לעשות מספר צעדים, לבנות תוכנית עסקית ריאלית ונכונה, להשקיע במיזם הרבה אנרגיה, זמן ומעט כסף ולהתקדם ורק אחרי שיעשו זאת יוכלו לנסות לחבר אל המיזם גורמים נוספים, אנשי מקצוע רציניים או משקיעים.

לעיתים אני פוגש יזמים שמתאכזבים מכך שעליהם להשקיע סכום כספי בתהליך כדי שמישהו יבחין בהם. אני אומר לאותם יזמים שלא יצפו שמישהו ישקיע בהם לפני שהם הוכיחו לו ולהם שהם מוכנים להשקיע את עצמם ברצינות במיזם, לפני שהם השקיעו במיזם מעט מכספם (כל אחד כפי יכולותיו, למרות שחלק מיכולות היזמות הנדרשות להצלחה הן היכולת לייצר מימון לפעילות...) ושבאמת כדאי לו לשקול להצטרף אליכם ולתוכנית העסקית שלכם...תזכרו שמי שמצטרף אליכם לא שבוי בתוך הרעיון, הוא מגיע ללא כל אמונה ובעיקר עם חששות שמא יפסיד את זמנו ובעיקר את כספו ועליכם ליצור בראשו את היכולת להאמין בכם, במה שאתם עושים ובסיכויי ההצלחה של המיזם.

אם כך, מהם הדברים שיעלו לכם ולכן כסף בשלבים כל כך מוקדמים של המיזם ?

יש מספר נושאים שבלעדיהם הסיכוי שמשקיע רציני יהיה מוכן להשקיע נמוך מאוד וכדי ליצור אותם ולבנות אותם נכון תיאלצו להשקיע בהם מעט כסף.
  • פיתוח עסקי מקצועי ותוכנית עסקית נכונה שבאמצעותה תוכלו להתקדם ולהביא את המיזם שלכם למקומות הנדרשים. ניתן לעשות את השלב הזה ללא עזרה מאיש מקצוע טוב אם יש לכם נסיון בכך, אם בניתם כבר תוכנית עסקית רצינית ותהליכים עסקיים במהלך חייכם אולם לעשות זאת ללא הכוונה או הובלה של איש מקצוע כאשר אתם לא מנוסים, הינו מתכון לכישלון. צפו לעלויות שנעות בין 20,000-30,000 ₪ לתחום הזה (נכון למחירים המקובלים השוק בתחילת 2020).
  • פיתוח MVP יחייב אתכם  לפגוש אנשי מקצוע שמומחיותם בכך. תהליך הפיתוח עולה כסף ואל תצפו שמשקיע יממן לכם את התהליך הזה אלא אם מדובר במיזם עם טכנולוגיה מורכבת שעלות פיתוח MVP במיזם שכזה מגיעה לסכומים גבוהים מאוד. אם המיזם שלכם הינו אפליקציה או תוכנה צפו להוצאה של 50,000-250,000 ₪ לבניית MVP, אם המיזם שלכם בתחום מוצרי צריכה צפו להוצאה של 25,000-100,000 ₪ כתלות במורכבות המוצר.
  • ייעוץ משפטי ראשוני שתצטרכו בשלבים מוקדמים אלו יכלול הסכם יזמות או הסכם מייסדים, הסכם ייעוץ לחברי Advisory board ואולי עוד מספר שרותים כמו כתיבת terms of use, privacy policy...ואל תעשו זאת אצל עו"ד שאינו מהתחום. עליכם להביא בחשבון כ - 20,000 ₪ עבור ייעוץ משפטי בשלב זה.
לסיכום, עליכם לזכור שכדי להקים עסק רציני ובעל שווי אמיתי כמו סטארט אפ עם תוכנית עסקית רצינית, עליכם כיזמים לממן את השלב הראשוני אחרת יהיה קשה מאוד לשכנע מישהו שאתם רציניים. הסכומים שאתם אמורים לארגן כדי להקים את העסק הזה בצורה רצינית נעים בין 50,000-300,000 ₪ כתלות בסוג המיזם, במורכבות הפיתוח וביכולת שלכם ליצור שיתופי פעולה שווי כסף ולהקטין על ידי כך את העלויות.
 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות   1999-2020 ©    
  
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים