My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-ייעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-גיוס הון
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 
דף הבית >> מאמרים >> האם רעיון על הנייר מגייס כסף
האם רעיון על גבי נייר מגייס כסף ?
 
לעיתים יזמים גם כאלו בעלי נסיון עסקי רב נשבים בקסם הרעיון שלהם ומתפתים להאמין שהרעיון המבריק הזה מספיק בהחלט לשכנע משקיעים שישקיעו בו סכום משמעותי. ולא מדובר בטכנולוגיה מהפכנית וחדשנית המוגנת בארבעה פטנטים חזקים...ולא מדובר על רעיון מהפכני שאף אחד לא העלה בדעתי שהוא ניתן ליישום...ולא מדובר על מכשור ייחודי שיכול לעשו מהפכה בתחום מרכזי בחיים...הם יושבים מולי וכשאני מעז לכפור בעיקר ולהעלות ספקות לגבי הדרך בה הם בוחרים או לגבי הסיכויים של המיזם לגייס את הכסף הנדרש כבר בשלב הזה בו הם לא צעדו ולו מטר אחד קדימה ולמיזם שלהם אין ערך כלל כיוון שעוד לא ייצרו ערך כל שהוא אני זוכה לתגובות כגון: אתה והמרובעות שלך אולי תנסה לראות מחוץ לקופסא את גדולת הרעיון ולא תיצמד לנוסחה קלושה שהסיכוי להצליח באמצעותה אפסי...או מתי תבין שהנסיון המצטבר שלנו בעסקים בהחלט ישכנע משקיעים בכדאיות ההשקעה במיזם...או מי אמר שמה שאתה מציע זו הדרך הנכונה ? נראה לנו שללכת בצורה כזו זה לאט מדי, מיושן מדי וזמנה של השיטה הזו עבר, היום צריך לעשות את הדברים הרבה יותר מהר ובעיקר לקצר את השלבים הפחות חשובים.
 
כשאני מקבל את התשובות הללו כל שנותר לי הוא להשקיע עוד 10 דקות בנסיון לעיתים חסר תוחלת להבהיר לאותם יזמים כי חבל על זמנם וכי הנתיב שבו הם הולכים מוביל אותם לכשלון ולהפתעתי מדי פעם דווקא בשלב זה בו הכל נראה אבוד מבצבצים ניצני הבנה במוחם ומתחילה להתנהל שיחה הגיונית ועניינית.
 
אחת הבעיות המרכזיות שגורמות לאנשים להתבלבל היא שהם לא ממש מבינים שהקמת מיזם היא הקמת עסק לכל דבר ועניין ויתרה מכך אנו מעוניינים להקים עסק שהיום לא שווה כלום ובתוך מספר שנים אנחנו רוצים שיהיה שווה עשרות ואולי מאות מיליוני דולרים...יתכן שאם הם היו מבינים באמת א המציאות בצורה הזו לא היו שוגים במין אשליה כזו שמשקיע יראה אותם ויחליק לכיסם סכום כסף נאה רק בגלל שיש להם רעיון נחמד...
 
רק למען התזכורת אני מזכיר שכאשר אתם מגיעים למשקיע עם מיזם לצורך השגת השקעה  רצוי מאוד שתגיעו כאשר באמתחתכם מצויים הנושאים הבאים:
מערכת ראשונית פעילה – MVP עם לקוחות ראשונים ואם יש אפשרות שגם תהיה איזו שהיא הכנסה גם אם זעומה זה יהיה נפלא. צוות מתאים שיש ביכולתו להניע את המיזם לשלבים הבאים, תוכנית עסקית ברורה וריאלית שתאפשר להם גם להתקדם קדימה בצורה טובה ונכונה. כאשר תגיעו אל המשקיע באופן זה, יש סיכוי שהוא ואנשי צוותו יבחנו אתכם ואת המיזם שלכם באופן מקצועי ויתכן שאף ישקלו להשקיע בו. במידה ותחליטו להגיע את המשקיעים כאשר אתם מצויידים ברעיון ובתוכנית עסקית בלבד אל תופתעו שאפילו לא יבחנו את ההשקעה בכם באופן רציני ומשמעותי.

 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות ©  1999-2018
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים