My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7המרכז לתכנון עסקי - על מה להקפיד בפיתוח אפליקציה
 
המרכז לתכנון עסקי
בניית תוכנית עסקית, ליווי יזמים
סיוע בהקמת הסטארט אפ שלך
 
                         
        
 Business Development Center   

על מה להקפיד בפיתוח אפליקציה

Back
דף הבית >> מאמרים >> על מה להקפיד בפיתוח אפליקציה
על מה כדאי לשים דגש כשמפתחים אפליקציה סלולרית

בעבר הרחוק (לפני 6-7 שנים) אפליקציה בסלולר לא היתה קיימת. היו כל מיני דברים, היה מחשב כף יד והיה טלפון סלולרי אבל הם עדיין לא חברו יחדיו ועדיין לא הפכו לסמארטפון. בשלב הראשון הופיעו טלפונים חכמים שאיפשרו באמת גם לשוחח בטלפון וגם להשתמש בו כיומן פגישות, ואולי בעוד מספר יישומים והבלאקברי אף הגדיל לעשות ואיפשר לקבל ולשלוח דוא"ל כמעט בכל מקום ובכל זמן. אחר כך הגיע אייפון 3 וטרף את כל הקלפים. עידן חדש נפתח והחל מרוץ טכנולוגי מהיר שהניב מכשירים מדהימים בתוך זמן קצר.

הופעת האייפון כשחקן מוביל בתחומו פתחה את עידן האפליקציות. נולד מוצר חדש ובעצם נוצרה שיטת גלישה חדשה באינטרנט. האפליקציה הולכת ותופשת לעצמה מקום חזק יותר ויותר בגלישה הסלולרית וכל זאת כמובן על חשבון הבראוזר המסורתי. לא עוד הקלדת כתובות ארוכות ומסובכות, אין צורך בזכירת צירופים שונים ומשונים של אותיות ומספרים אלא פשוט בלחיצה אחת האפליקציה נפתחת, במקום ובזמן. מהר, מיידי, פשוט וקל ולשם העולם מתקדם.

האפליקציה הצעירה כל כך (סה"כ בת 4-5 שנים) הופכת להיות שחקנית מרכזית בחיינו. פעם אמרו שמי שאין לו אתר אינטרנט אינו קיים והיום מתחילים לומר שלמי שאין אפליקציה לא יודעים עליו...

ישנן מספר נושאים שחשוב מאוד לתת להם מענה כשבונים אפליקציה. אחת הבעיות המרכזיות היא כיצד מגיעים לכמות מספקת של משתמשים שיורידו אותה, יתקינו אותה על גבי הסמארטפון שלהם ואחר כך גם ישתמשו בה.

חשוב גם לדעת כי כיום, אפליקציה דורשת את אישור Apple כשהיא נועדה לאייפון (תהליך האורך בין חודש לחודשיים) ואת אישור Google  כשהיא מיועדת למכשיר המופעל באמצעות מערכת ההפעלה Android. תהליך אישור האפליקציה ל – Android קצר בהרבה אם כי השמועות אומרות שבזמן הקרוב Google מתכוונת להחמיר את תנאיה ולהשוות את התהליך לזה שעושה Apple.

אחד הנושאים החשובים בעת בניית אפליקציה הינו השילוב הנכון בין ארבעת הגורמים הבאים: עיצוב, UI, UX וויראליות. ארבעה מושגים המסמלים אף הם תהליך אבולוציוני:

 

  1. בתחילת הדרך של האפליקציות העיצוב היה הגורם המרכזי עליו שמו את הדגש העיקרי.
  2. די קרוב לתחילת הדרך הבינו שכדאי מאוד שממשק המשתמש (UI-User Interface) יהיה טוב, נוח, יעיל ופשוט ככל שניתן וכי הוא חשוב לא פחות מהעיצוב ולעיתים אף יותר.
  3. בשנה האחרונה כולם מדברים על המושג החדש הקרוי UX-User Experience (חוויית המשתמש) וישנה הבנה ברורה שמה שיוביל את המשתמש להשתמש באמת באפליקציה עוד ועוד היא החווייה שיספוג בעת השימוש בה.
  4. המושג הרביעי שרבים מדברים עליו אולם מעטים יודעים באמת להשתמש בו בתבונה הינה הויראליות. היכולת לשתף אחרים בחוויה שאתה חווה ברגע זה בקלות, במהירות, בטבעיות ובפשטות.

 

ישנם רבים המצהירים על עצמם כמומחים ל – UI/UX. כמעט כל מעצב העוסק בעיצוב אינטרנטי הוסיף לעצמו בשנה האחרונה את התואר מומחה ל – UI/UX. חשוב להבין כי לא כל אחד מומחה באמת. לא כל אחד היודע לעצב אתר אינטרנט מומחה, או בעצם נכון יותר לומר כי חלק גדול מהמעצבים אינו יודע באמת לקחת את ארבעת המושגים שמנינו כאן ולהצליח לשלב אותם באופן כזה שייצור את האפליקציה הטובה ביותר שניתן ליצור.

לכן, חישבו על כך שאתם כיזמים מחוייבים להיות שותפים מלאים לתהליך היצירה והעיצוב של האפליקציה שלכם. אינכם יכולים להטיל את האחריות על הצלחתה על המעצב שלקחתם כיוון שהאחריות על הצלחת האפליקציה יושבת על כתפיכם והמומחים לא יתנו לכם את הפתרון המיטבי ללא השתתפותכם הפעילה.

 
 
 

ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי

אייל כוכבא

050-9375123

eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות ©  1999-2017

 
 
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים