My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7סטארט-אפ-תוכנית-עסקית
המרכז לתכנון עסקי                               
                           050-9375123
 
 

מה חשוב להצלחת סטארט אפ

דף הבית >> מאמרים >> מה חשוב להצלחת סטארט אפ

 

מהן הנקודות החשובות בעת הקמת חברת סטארט אפ

רבים הם החושבים כי רעיון מבריק הוא זה שיגרום לסטארט אפ להצליח. האם זה נכון ? מה משקלו של הרעיון בהצלחת הסטארט אפ ? מה משקלם של גורמים אחרים ? האם יש בכלל כללים או שכל מקרה שונה וצריך להסתכל עליו מנקודת מבט שונה ? במאמר זה ניגע בקצרה בנושאים אלו וננסה לתת לכם נקודת מבט מסוימת המתבססת על נסיון רב שנים. עדיים חשוב לזכור כי ישנן דעות רבות ושונות...

אם כך מהם הנקודות המרכזיות הנדרשות לחברת סטארט אפ בעת הקמתה כדי להצליח?

 

צוות – על פי תפיסתי ואני לא היחידי הדוגל בעמדה זו, צוות מנצח יוכל לקחת רעיון בינוני ולהצליח איתו. צוות חלש לא יוכל להצליח גם עם רעיון מבריק. מה הכוונה לצוות מצליח ? 

 

  • יזם אחד או יותר בעלי יכולות חשיבה טובות ויכולות ביצוע מצויינות. היזמים נדרשים להיות כאלו שיוכלו לקחת את המיזם ולעבור כל מכשול שיתיצב בפניהם. יזמים טובים לא מוותרים ומוצאים פתרונות לכל בעייה. הם דוחפים את התהליך ללא לאות ולא עוצרים לרגע. למרות הוקטור החיובי הרציף הם גם חושבים ומתכננים ואפילו עובדים על פי התכנון שלהם. הם יודעים מתי לזוז הצידה ומתי לא, הם מבינים שרצוי מאוד להיעזר בבעלי המקצוע הטובים ביותר וגם משיגים אותם ומצליחים להפעיל אותם עם או בלי כסף.
  • בעלי מקצוע טובים ומתאימים – כל אחד מהאנשים המקצועיים הקשורים למיזם צריך להיות מהמובילים בתחומו. יודעים לעבוד בצוות ובעלי נסיון בתחום בו עוסק המיזם.
  • אנשי שיווק טובים ומנוסים – כל סטארט אפ צריך שיהיה לו לפחות אדם אחד שיודע כיצד משווקים את המיזם, בעל נסיון שיווקי אמיתי ובעל הכרה טובה מאוד וידע מעמיק בתחום השיווק והמכירות של המיזם.

 

 

 

פתרון הנותן מענה לבעיה אמיתי ורצינית – הרעיון איננו העניין המרכזי. מה שבאמת חשוב זה שניתן מענה לצורך אמיתי ומשמעותי ושהפתרון שלנו יוסיף תועלות אמיתיות לאלו הזקוקים להן, יהיה חדשני ולא יהיה עוד אחד נוסף בשטח כמו הפתרונות האחרים הקיימים כבר.

מקצוענות = תוכנית עסקית טובה – כשאנו אומרים תוכנית עסקית כוונתנו איננה דווקא לחוברת של 25 עמודים אלא בעיקר לרעיון עסקי שלם הכולל מודלים עסקיים טובים, תוכנית שיווקית ברורה וריאלית, הבנה טובה מאוד של התחרות ויתרונות תחרותיים ברורים וכמובן גם תוכנית פיננסית ריאלית, מאוזנת ואטרקטיבית. כדי להשיג תוכנית עסקית טובה כפי שאנו מגדירים כאן לא מספיק להגיע למישהו ולומר לו תכתוב לנו תוכנית עסקית אלא צריך לעבור תהליך חשיבה פיתוח עסקי מקצועי בו עולות כל הנקודות הקשות ולכל אחת מהן נותנים מענה טוב ואמיתי. תוך כדי הפיתוח העסקי גם מגדירים את היתרונות התחרותיים, ההזדמנות העסקית, המודלים העסקיים, התהליך השיווקי וכמובן את התוכנית הפיננסית.

 

אז קדימה לעבודה, מי שעדיין לא עונה על ההגדרות שהגדרנו כאן מוזמן:

 

  1. לחזק את הצוות או על ידי הוספת יזם או על ידי איתור אנשי מקצוע רלוונטיים וצירופם למיזם.
  2. תמצאו את הפתרון לבעיה האמיתית בה אתם עוסקים ואם אתם מגלים שהבעיה שאתם פותרים איננה מספיק חזקה אז תמצאו בעיה חדשה כדי לפתור אותה.
  3. תיכנסו לתהליך פיתוח עסקי אמיתי ומקצועי שבעקבותיו תהיה לכם תוכנית עסקית טובה, אמיתית וכזו שיכולה לצרף אחרים למיזם שלכם.

 

ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי

 

אייל כוכבא
050-9375123

 

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות ©   1999-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים