My Google+ -7D0716B8F9F40BC2098AF84118A8FEA7תוכנית עסקית-יעוץ עסקי-יועץ עסקי-סטארט אפ-אתר אינטרנט-אפליקציה-מודל עסקי-גיוס הון
 
המרכז לתכנון עסקי
בניית תוכנית עסקית, ליווי יזמים
סיוע בהקמת הסטארט אפ שלך
 
                         
        
 Business Development Center   

היכן להקים את החברה

Back
דף הבית >> מאמרים >> היכן להקים את החברה
היכן להקים את החברה
 
הקמת מבנה משפטי נכון וטוב לחברת סטארט אפ הינה חובה בלתי כתובה לכל מיזם כפי שעליו לבנות תוכנית עסקית טובה, שכן לעיתים מיקום ומבנה החברה יכול להשפיע על סיכויי הצלחתה ובוודאות ישפיע על כל הנושאים המשפטיים וענייני המיסוי שתשלם החברה כאשר יגיעו למצב של רווחים או אקזיט ולכן שאלה זו עולה בתחילת התהליך ובודאי כאשר בונים תוכנית עסקית. כמובן שמבנה החברה עלול להשפיע על כל נושאי הרישום המשפטי של ה – IP ועל נושאי השכר המשולם לעובדים ועל עוד נושאים לא מעטים. לכן, לא הייתי מציע לרוץ ולהקים חברה בקפריסין, הולנד או באיי הבתולה שכן יש משמעויות שכדאי מאוד לשקול בכל מצב והיום בכלל יש נטייה להקים חברה ישראלית ולא חברה בחו"ל כיוון שבכל מקרה בעיני הרשויות בישראל היא תהיה חברה ישראלית ללא תלות במקום רישומה.
 
לפני שנכנס מעט יותר לעומק חשוב להבין שהמידע במסמך זה הינו בגדר מידע כללי ואיננו יכול לשמש ייעוץ מקצועי כיוון שכל מקרה יש לדון לגופו של עניין ורצוי שמי שעושה זאת יהיה מומחה בתחומים אלו אולם חשוב שלכל יזם תהיה הבנה בסיסית בנושא זה ולפחות המודעות לכך תשב בראשו.
 
בבואנו לבנות את התוכנית העסקית של הסטארט אפ שלנו אנו בוחנים בין השאר מהו קהל היעד, היכן הוא מצוי ומהם התהליכים הנדרשים לביצוע במדינות היעד של המיזם. חשוב שנבין כי בהיותנו יזמים ישראליים ומרכז חיינו מתקיים בישראל כל חברה שנקים שתישלט על ידי אזרחים ישראליים שמרכז חייהם בישראל תיחשב בעיני רשויות המס בישראל כחברה ישראלית לכל דבר ותמוסה בהתאם וכן כל התקנות המשפטיות יחולו עליה מבחינתם ומבחינתכם כאזרחים שומרי חוק בישראל.
 
הגדרת מרכז החיים בישראל ברורה למדי והיא אומרת שכל אדם שילדיו ואשתו חיים בישראל גם אם הוא מצוי רוב השנה בחו"ל מרכז חייו בישראל ולכן אין אפשרות לבוא ולטעון שאני נמצא רוב השנה בארה"ב ולכן מרכז חיי לא בישראל. אין הדבר דומה למצב בו היזמים מהגרים על נשיהם וטפם למדינת היעד שכן במקרה זה מרכז חייהם מצוי במדינת היעד ולא יחשבו כישראליים לצורך חוק זה. חשוב להבין שגם במקרה זה אם יבקרו זמן רב בישראל יחזרו להיות במעמד של אזרחים ישראליים.
 
לעיתים אני שומע את הרצון להקים חברת BVI (British virgin islands) או חברה המוקמת באיים אחרים מאותו אזור (ללא כל קשר למיקום הלקוחות המיועדים ולתוכנית העסקית של המיזם). ישנן מספר בעיות בכך. המניות בחברות אלו הינן מניות למוכ"ז כלומר מי שאוחז פיסית בתעודות המניות הוא הבעל המניות ולכן מצב זה לא פשוט, מסוכן ובעייתי. כמו כן מאז אירועי 9/11 הרשויות האמריקאיות ושאר המדינות בעולם ביטלו את החסיון שהיה על מחזיקי המניות בחברות ה – BVI כך שלא ניתן יותר להחזיק בחברות אלו בעילום שם ובכל מקרה חברות אלו מאוד לא אהובות בארה"ב וחברות אמריקאיות אינן ששות לעשות איתן עסקים...
 
אלו רק מספר דוגמאות לשיקולים רבים נוספים שניתן להעלות בנושא זה ולכן הצעתי היא למי שעומד בפני הדילמה היכן להקים אח חברת הסטארט אפ שלו, שיסיים לבנות את התוכנית העסקית, יסיים את פיתוח המיזם, יגייס כסף ולקראת גיוס הכסף בשיתוף עם המשקיע יבצע ייעוץ מקצועי בנושא מיסוי וחברות ויחליט היכן וכיצד להקים את חברת הסטארט אפ שלו.


 
ליצירת קשר בנושא פיתוח עסקי, כתיבת תוכנית עסקית או יעוץ עסקי
 
אייל כוכבא
050-9375123
eyal@business-plan.co.il

המרכז לתכנון עסקי כל הזכויות שמורות ©  1999-2014

 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים